881 345 345
Godziny pracy:
Oczywiście nie ma specjalnej potrzeby stosowania wyciągarek hydraulicznych do małych czy średnich pojazdów, bo byłby to swoisty przerost formy nad treścią. Dlatego też seria HIDRA przeznaczona jest przede wszystkim dla dużych maszyn, wyposażonych rzecz jasna w układy hydrauliczne, niezbędne do zasilania urządzenia. Wycinka drzew, energetyka, służby interwencyjne, nierzadko też budowlanka narażone są na pracę w błocie, nierównym terenie, w deszczu lub śniegu. A wyciągarka musi być zawsze sprawna! Proces zużywania się części roboczych w wyciągarkach hydraulicznych jest znacznie wolniejszy, niż w ich odpowiednikach elektrycznych. Dlaczego? Ponieważ znaczną część pracy przejmuje na siebie olej w tłokach. I to jest koronny argument przemawiający za wyciągarkami HIDRA. Olej nie zardzewieje, nie złamie się, ani nie pęknie. Odpowiednio konserwowane urządzenie jest w stanie przepracować długie lata, nie odczuwając praktycznie żadnych skutków zmęczenia materiału.
W tym miejscu warto wspomnieć o klasycznym już dylemacie: wyciągarka elektryczna czy hydrauliczna ? Zanim odpowiemy na to pytanie, przyjrzyjmy się modelowi DWHI 18000 HD. Jego maksymalna siła uciągu wynosi 8165 kg. Można go pod tym kątem zestawić z elektryczną wyciągarką DWT 18000 HD (seria TRUCK). Tylko że… Czy widzieli Państwo kiedyś w akcji ciężarówkę do wywozu drewna z lasu? Najczęściej nie posiada ona bodaj jednego niepoobijanego, a nierzadko i niepowyginanego elementu. A co za tym idzie: utknięcia przy takiej pracy są wręcz chlebem powszednim. Nie ma też takiego sprzętu, którego nie dałoby się zajeździć. Dlatego właśnie do najcięższych i najintensywniejszych prac oraz najtrudniejszych warunków rekomendowane są wyciągarki hydrauliczne.
Na szczególną uwagę w serii HIDRA zasługuje model DWHI 12000 HD, wyposażony w automatyczny napinacz liny. Dzięki niemu jest o wiele łatwiej kontrolować równomierne układanie liny na bębnie, co przy dużych ciężarach jest szczególnie istotne.